
Forfatter
Melding

jente-18-
slite i stillhet...
mai 20 2012 - 19:26
men alt det som har skjedd om at jeg egentlig ikke har noen virkelig gode venner, men at det er de og meg, slik at jeg blir en ekstra person som står litt utenfor gjengen deres og drømmer meg inn og prøver så godt jeg kan.
alt dette har jeg ikke fortalt mamma eller noen i familien min, at jeg skader meg selv er det heller ingen som vet, eller noen fra folkehøgskolen veit det, og en lærer jeg snakket litt med, men ingen her hjemme, og jeg kommer heller aldri til å fortelle det, fordi jeg ikke tør, og vil ikke at mamma skal vite at jeg sliter, for jeg får ikke til å forklare hva som egentlig er problemet, for jeg veit det ikke en gang selv.
beklager for et rotete og meningsløst innlegg som antagelig ingen skjønte noe av, men måtte bare få det ut.
klem meg ^^

jente-18-
Re: slite i stillhet...
mai 26 2012 - 01:12

jente-18-
Re: slite i stillhet...
mai 26 2012 - 15:38

jente-18-
Re: slite i stillhet...
mai 27 2012 - 16:42
burde jeg egentlig fortalt det direkte til henne? problemet der er at jeg ikke tør å fortelle henne om det face to face, veit ikke om jeg tør å gi henne brevet en gang. men er dritt lei av å måtte skjule arrene/sårene nå når det er sommer og varmt, og jeg klarer ikke å finne på unnskyldninger når mamma spør om hvorfor jeg ikke tar av meg genseren.
synes dere det hørtes teit ut med å sende brev til mamma og fortelle det?

kristina123123
Re: slite i stillhet...
mai 27 2012 - 16:48

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 5 2012 - 20:06
er det noen her inne som har fortalt det til foreldrene sine. og hvordan de reagerte. ble de sinte, lei seg, redde, eller bare ga deg en stor klem og hjalp deg uten å reagere på en vond måte? kan noen være så snill å gi meg noen råd om hvordan jeg kan si det til henne uten at hun skal bli sint? og noen som kan fortelle hvordan de sa det. og hvordan de da ble møtt av moren/faren sin?

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 8 2012 - 00:06

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 8 2012 - 00:40
får liksom følelsen av at alt er så mye mer alvorlig nå etter at jeg sende meldingen enn før. for nå veit mamma det snart. og det er en rar og fæl tanke. å dele slikt med en som står meg veldig nær, og som jeg er redd for at skal bli sur på meg. håper hun tar det med fatning og at alt ordner seg etter hvert.

casablanca
Re: slite i stillhet...
juni 8 2012 - 07:25

Goldberg
Re: slite i stillhet...
juni 8 2012 - 21:23
Man skader ikke seg sjøl fordi man kjeder seg, eller for å skrike på oppmerksomhet. Man gjør det fordi man har skikkelig vondt dypt der inne i sjela.
Jeg har også ei lang historie med sjølskading, og etter hvert har det gått greit i forhold til familien. Litt startvansker var det jo da de fant det ut, men etter det kom mer forskning og slikt på det fikk de litt annerledes syn på det - gadd å høre på meg. I starten var det nok et stort sjokk for dem, og den første konfrontasjonen ble tøff. Likevel var det absolutt verdt det på sikt!
Synes du er kjempetøff som gjør det du gjør, igjen virkelig lykke til!

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 9 2012 - 23:10
det er på en måte veldig godt å endelig få sagt det, men samtidig veldig rart, fordi hun veit liksom en ny ting om meg, og tenker kanskje en del på det og slik. men får håpe det går bra ;)

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 19 2012 - 22:53
hater slikt...

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 20 2012 - 17:08
men tusen takk for utfyllende svar :)

casablanca
Re: slite i stillhet...
juni 21 2012 - 17:13

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 21 2012 - 17:38
har nå vært til min første samtale, som gikk helt OK. hun var veldig koselig, og stilte masse spørsmål (noe som jeg er glad for da det er lettere å fortelle ting). og selv om jeg ikke snakket så mye selv, så var det greit. hun var også veldig opptatt av at alt jeg sa ikke kom utenfor rommet, hun hadde taushetsplikt og slik, selv ovenfor mamma (noe jeg da viste fra før, men var godt å høre det fra henne også). fikk til og med fortalt at jeg skader meg selv, eller hun spurte da. så da svarte jeg som sant var, at jeg gjorde det litt. hun fikk også brevet jeg hadde skrevet til mamma som hun skal få lese til neste gang. så jeg skal tilbake igjen om 2 uker ca (hun har ferie neste uke, også skal jeg bort neste der igjen). noe jeg trur jeg ser fram til, men samtidig så blir det nok noen nerver før neste gang også. men kanskje ikke så mange og på samme måte ? :) tusen takk for all støtten fra dere alle her, det har vært kjempefint og luftet tankene mine og fått tips fra dere her :)

casablanca
Re: slite i stillhet...
juni 21 2012 - 22:23

jente-18-
Re: slite i stillhet...
juni 22 2012 - 10:58
ja håper det. skal i utgangspunktet snakke med henne en gang i uken, men ettersom hun har ferie neste uke, og jeg skal bort uka etter der. så blir det nå 2 uker til neste gang, men så blir det vell en gang i uka :)