
Forfatter
Melding

bredesen83
Emosjonell Ustabil Personlighet
aug 10 2014 - 21:13

miiemarie
Re: Emosjonell Ustabil Personlighet
aug 10 2014 - 21:48

Rabalder
Re: Emosjonell Ustabil Personlighet
aug 11 2014 - 12:46

sunchilla
Du er den du er - du er ikke en diagnose!
sep 1 2014 - 23:08
Min mening er at behandlere "deler" ut diagnoser i hytt og gevær, uten å sette seg mer inni det. Min erfaring er at jeg har veldig mange diagnoser, og veldig mange av dem er FEIL. Derfor har jeg gitt opp å forholde meg til diagnoser, da veldig mange av disse henger sammen, og derfor er det vanskelig å finne ut hvilken diagnose som er riktigst.
Min anbefaling er å ikke fokusere så mye på diagnosen du har fått, men heller tenke at DU ER DEN DU ER, med eller uten sykdom.
Jeg blir veldig oppgitt av leger/behandlere som konkluderer med en gitt diagnose etter å ha tatt en test. Dette mener jeg er langt ifra godt nok, og min mening er at en diagnose bør tas over lengre tid, og helst under langvarig innleggelse.
Så mitt tips: vær deg selv, og ikke legg så mye i om du har borderline eller ei.
Om du lurer mer på hva Borderline betyr, så sjekk google.
Lykke til!

Wethepeople
Bra svar Sunchilla.
sep 2 2014 - 06:21

Rabalder
Re: Emosjonell Ustabil Personlighet
sep 2 2014 - 09:14
Ble etterhvert komfortabel med hele opplegget, for ble rett og slett så forstyrret av "nestendiagnosen" så holdt på å flippe. Tok en liten alvorsprat med psyk og fikk en nøye gjennomgang av hele intervjuet med ordentlig forklaringer på hvorfor jeg scoret her og der.
Jeg har en stygg tendens til å henge meg opp i ting, men tør egentlig ikke å spørre om hvorfor ting ble sånn så var egentlig ganske fornøyd med at jeg har klart å legge det litt bak meg og faktisk turte å spørre :)