
Forfatter
Melding

senadalen
å være positiv
mai 25 2017 - 16:15

Veras123
Re: å være positiv
mai 27 2017 - 10:48
Ja det er viktig å være positiv, men synes de som sa det heller burde vise forståelse og akseptert at du er deprimert. Ikke alle dager er gode, noen dager er litt tyngre enn andre dager, alt handler om balanse.

Bøøøøøøø
Positive og negative dager
mai 27 2017 - 12:53
Ja noen ganger må en tenke positivt og fokusere på det. Andre ganger må en akseptere negative dager. Det er lov å være bitter, men det er ikke et blivende sted.
Klem

senadalen
respons...
mai 27 2017 - 15:58

Anonymus-r
respons
mai 27 2017 - 20:53

scaredtobelonely
Å være Positiv
mai 27 2017 - 23:14
Men det er deilig med de dagene med Energi og Positive Tankene...
Det er å være menneske å ha følelser og både ha Negative og Positive tanker ☺

BareMegEm
Pity party
mai 27 2017 - 23:37
Og det burde være lov, ikke minst viktig.

akershusøst
Re: å være positiv
juni 25 2017 - 20:55

RebelMan
Re: å være positiv
juni 25 2017 - 21:29
Det er lett/føles helt naturlig hvis du har sterke, positive ting å vektlegge. Og for å ha det, må man aktivt oppsøke ting som kan gi positive erfaringer, samt være oppmerksom på/erkjenne de positive tingene man faktisk har/opplever.
Med det sagt så er det selvfølgelig mulig at man ikke har noen positive ting å vektlegge - eller at det finnes negative ting som man automatisk tillegger mer verdi/betydning for en selv, enn de positive tingene.
I slike situasjoner har jeg ikke noe svar, annet enn at prinsippet forblir alltid det samme: Man må finne sterke, positive ting å vektlegge. Og om man i det hele tatt klarer å finne slike sterke, positive ting, er opp til en selv. Og om man ikke klarer det, så betyr ikke det nødvendigvis at man ikke forsøker godt nok (selv om det ofte er derfor); for noen kan det kanskje være reelt umulig å finne noe positivt som virkelig overgår det negative. Så man bør ikke være for hard mot seg selv over det, hvis man er i en slik situasjon.
Blir man for eksempel plutselig blind kan det kanskje være lite/ingenting positivt å finne som overgår det negative ved å være blind.