
Forfatter
Melding

help_by_inform
Research til bok om hjernetåke
aug 17 2019 - 08:57
Planen er at jeg skal skrive en liten e-bok om hjernetåke - for å hjelpe folk som sliter med dette og som søker tips.
Jeg vil gjerne høre hvordan DU opplever hjernetåke, hvordan det konkret fortoner seg for deg. Du kan gjerne være anonym!
Jeg har selv levd et liv med angst, hjernetåke og depresjoner. Tror de tre ofte henger sammen.
Slik opplevde jeg hjernetåken:
Jeg glemte hva jeg holdt på med, kunne ikke finne ord når jeg snakket med folk, hukommelsessvikt - husket ikke navn på vennene mine en gang da det var som verst, hadde problemer med å ta inn og strukturere informasjon, vansker med å ta raske beslutninger – eller kjente at hodet plutselig ble helt «tomt». Forferdelig plagsomt, da det har hemmet meg kraftig i jobb og studier.
Noen som kjenner seg igjen?
Send meg gjerne en direkte personlig melding her og fortell hvilke situasjoner du synes er mest vanskelig - eller gå inn på min Instagram-side som heter: no_more_brain_fog
Der vil jeg snart legge ut et spørsmål om innspill fra dere andre som sliter med hjernetåke.
Jeg har jobbet i over 20 år for å finne ut av hvordan jeg blir kvitt hjernetåke, for leger og psykologer har ikke kunnet gi meg råd som fungerte.
Hjernetåken har ødelagt så mye for meg sosialt og karrieremessig, at jeg har blitt nødt til å vie store deler av mitt liv til dette - lese meg opp, lære av de kunnskapsrike etc
Etter noen år fant jeg en formel som funket for meg. Følg med på min instagram-side om du er interessert i temaet!
Husk at du er veldig verdifull, et unikt og spennende menneske!
Og ha i bakhodet at problemene du opplever i dag mest sannsynlig er midlertidige, selv om de har vart i mange år allerede!
Det finnes hjelp å få!
Ønsker deg en god dag og lykke til med livet ditt! <3
Håper jeg hører fra deg - gjerne anonymt :-)
Hilsen Veronika