
Forfatter
Melding

ForcefulJar
Depresjon som ung far
nov 24 2020 - 13:01
Jeg går til samtaler og tar to forskjellige antidepressiva. Sykdommen er under grei kontroll for tiden, men de negative tankene gir ikke slipp. Vil vel aldri slippe helt.
I tillegg har jeg blitt far til en nydelig unge. Kombinasjon psykisk helse og være foreldre skremmer meg voldsomt.
Noen som har erfaring med å være deprimert og foreldre? Jeg setter pris på all type erfaringer. Kanskje jeg trenger en samtalekontakt som er lignende situasjon.

Macaroni
Re: Depresjon som ung far
nov 27 2020 - 19:34

ForcefulJar
Re: Depresjon som ung far
nov 28 2020 - 11:05
@Høst1234
Dette er en tøff historie. Jeg tror jeg skjønner hvor din råd kommer fra. Jeg har heldigvis fått en del håp tilbake om at jeg ikke trenger å ha på maske lenger. Å gå hjemme med maske er ikke en alternativ for meg.
@macaroni
Jeg ble så glad da jeg leste at du er på vellykket behandling. Dette er råflott. Sender deg en venneforespørsel. Kanskje vi kan passe litt på hverandre.

Augustino78
Re: Depresjon som ung far
nov 28 2020 - 14:38
Å gå rundt med en maske går som regel bare for en stund før masken blir vanskeligere og vanskeligere å bære. Godt at du går til samtaler, ta imot all hjelp du kan få. Vær ærlig om alt og si hva som hjelper deg og ikke, samme gjelder til partneren din hjemme (om du har). Skal du komme deg videre må det ofte en endring til og det er bare du som vet eller kan komme frem til hva det er som hjelper akkurat deg. Som det sies over er det god hjelp å få på veien :)

Rød_oktober_1980
Depresjon og familie
aug 5 2021 - 22:19
Takk for at du delte historien din.
Den traff meg rett i hjertet fordi jeg har selv følt på mye av det samme som deg.
Jeg håper du får god oppfølging og hjelp til sykdommen.
For min del, blir jeg sint og aggressiv (ikke voldelig) av å være deprimert. Jeg unner ingen å være rundt meg når jeg er dypt nede i en kjelleren.
Visstnok mange menn som opplever depresjon på den måten. Har du merket at du blir mer sint når du er deprimert?
Medisiner har hjulpet meg en del, men jeg trapper ned nå etter snart ti år på 20 mg Cipralex.
Livet er tøft noen ganger, men jeg har bestemt meg for at jeg må jobbe med å kunne stå i stormen og har heldigvis en kone som støtter meg i min beslutning. Jeg håper å høre mer fra deg.

petertorman
Re: Depresjon som ung far
aug 15 2021 - 23:57
Vh
Peter