
TRENGER HJELP...Panikkanfall og redsel for sykdom
Forfatter
Melding

Olekw1990
TRENGER HJELP...Panikkanfall og redsel for sykdom
juli 7 2021 - 13:00

Vennlighet32
Panikkanfall
juli 7 2021 - 13:28
Kjenner med så igjen i det du skriver. Jeg var en stund veldig plaget. Følelsen av å ikke få nok oksygen, nummenhet og dødsangst.Den sterke følelsen av å miste kontrollen over seg selv. Unngikk sosiale sammenkomster for jeg skammet meg og var redd andre skulle se eller oppleve mine panikk anfall. Til slutt så orket jeg ikke mer og sa til meg selv at jeg får bare dø da. Husker jeg ropte til angsten: jeg gir blaffen i om jeg lever eller dør. Etter det slapp det taket. Jeg fikk også god hjelp hos psykolog som forklarte på en god måte hva hyperventilering er. Det blir feil oksygen blanding i blodet som gir alle de kroppslige symptomer. Jeg er ikke helt uten angst i dag men jeg er ikke redd for at alle kroppslige symptomer er dødelige. Håper inderlig at du får den hjelpen du trenger.

aliengang72
altså
juli 7 2021 - 20:36
som vennlighet her forteller
du må bare akseptere liksom
vi skal alle bort herfra til slutt
men vet det ikke er enkelt
slet selv mange år slik du
men da jeg mistet alt i 2006
kom dødslengsel i stedet
så bare be demonene
dra langt langt vekk <3

Olekw1990
vanskelig å omstille
juli 8 2021 - 00:38
Det er innmari lange ventelister til psykolog og panikkanfallene kommer mer og mer.. så fort jeg holder meg opptatt går det bra men det er begrenset hvor opptatt man kan holde seg.. og den kvalmen a gitt.. den er der konstant, etter hvert måltid, løs og urolig mage, og bare konstant ''klump''følelse i halsen.
Jeg har så enorm respekt for folk som klarer å håndtere dette, og så enorm respekt for folk som er åpne om dette og tørr å sette ord på hvor reelt og ekte angst er. Dette er noe jeg aldri har opplevd før men fysøren, jeg leser om folk som har levd med dette i mange mange år, og for meg er DE de sterkeste vi har. helt utrolig hvor ekkelt det er.. jeg tenker ikke på noe annet, det er konstant tilstede.