
Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
Forfatter
Melding

Lillhall
Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
jan 21 2023 - 13:30

tasmus82
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
jan 22 2023 - 21:52
Ville bare dele min erfaring fra å leve med angst, sånn at du skjønner hvor krevende det kan være, men det trenger jo selvfølgelig ikke å bli sånn for han. Om jeg hadde vært deg så ville jeg dratt for å møte han, for den beste medisin for de fleste typer angst er nettopp eksponering. Dessuten høres det ut som om dere virkelig har behov for å prate sammen, og når man skal ha sånne samtaler så tror jeg blikk-kontakt er viktig, sånn at man ikke går glipp av noe eller misforstår.
Jeg håper dere finner ut av det, og ønsker deg all lykke til videre. :)

aliengang72
huttemeitu
jan 25 2023 - 18:07
vel personlig
ville jeg stilt noen krav
altså
han kan feks fint svare på sms
uansett lidelse
og det blir helt galt
å stenge deg utenfor liksom
skal det være dere
ja så får det være dere
som kjent
i gode og onde dager
sammen må dere snakke
og finne ut av ting
jeg er selv i et forhold
med en tung diagnose
og massevis angst oppå det hele
er du den rette for han
og han den rette for deg
så vil dere begge
være løsningsorienterte
at han isolerer seg
er selvsagt ingen løsning
hvis han virkelig vil ha deg
involverer han deg i livet sitt

Lillhall
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
jan 26 2023 - 19:22
Kjæresten min gjorde det slutt i helga. Sa han ikke klarte å knytte seg til meg som han ønsket. Jeg er helt knust, for han er en fantastisk fin fyr! Blir litt usikker på om det er "angsten" som snakker, eller om han virkelig mener det. Bruddet kom brått på for min del, litt ut av det blå... Jeg har skikkelig kjærlighetssorg, og tenker at jeg bør glemme og gå videre. Men aller helst vil jeg ha han tilbake❤

tasmus82
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
feb 7 2023 - 05:23
Hva du ønsker å gjøre er det bare du som kan svare på, men om du oppriktig føler at det er meningen dere skal være sammen så synes jeg du skal kjempe for det. Kjærlighet trumfer angst når som helst, sånn at det er helt i din rett å gå for det du ønsker. Det er jo ikke så sikkert at det leder til noe, og det er også godt mulig han blir skikkelig irritert på deg etter hvert, men da kan du hvert fall si til deg selv at du har prøvd alt! Det å vite med seg selv at man faktisk gav alt er en trøst når man skal se tilbake ting og man undrer seg over hva som kan ha skjedd om ting var annerledes.

Lillhall
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
feb 9 2023 - 13:21
Han er absolutt verdt å kjempe for, og det er nok det jeg gjør også. Selv om jeg også må prøve å være realistisk... Jeg stiller opp for han, og han er heldigvis litt mer åpen for kontakt. Han har faktisk tatt kontakt på eget initiativ! Jeg leser mye om angst og psykisk helse, og har funnet en del artikler jeg har sendt han. Han kjenner seg igjen i de, og vi vet litt mer hva årsaken er. Han er henvist til psykolog nå, og håper det hjelper han til å se ting klart, - til å se hvor fantastisk han er❤ Og forhåpentligvis til å se at vi er meant to be... ❤

tasmus82
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
feb 9 2023 - 20:06
Håper det ordner seg for dere begge to, og at du finner tilbake til drømmemannen din igjen. :)

Lillhall
Re: Kjæresten har angst, men får ikke hjelpe han...
feb 18 2023 - 14:05