
Hva har fungert for dere, når det gjelder angst?
Forfatter
Melding

Kjelli123
Hva har fungert for dere, når det gjelder angst?
feb 19 2013 - 11:33
Er det noen her som har noen tips om hva som har hjulpet mot angst?
Har dere blitt noe bedre?

Johnny_81
Halla sjef!
feb 19 2013 - 12:15

Solivente?
Ja
feb 19 2013 - 12:42
Redselen for de fysike reaksjonene tror jeg jeg er over. Ei god økt med aktivitet der jeg får skikkelig høy puls å blir sliten lindrer det fysiske samt at jeg mediterer og bruker yoga. Pusteøvelser gjør godt.

Kjelli123
Takk!!
feb 19 2013 - 15:52

utslittgutt88
Hei på deg!
feb 23 2013 - 15:18
Angst er bare impulser som hjernen sender ut, og forteller oss at det er fare på færde. Disse signalene er ikke sanne, men de er veldig skremmende.
Når du vet dette, kan du også ignorere de signalene. De kan ikke skade deg, og de er ikke farlige. Jeg pleier å puste inn på 3 sekunder og ut på 5, stil jeg er rolig igjen.
Om du må stoppe det du driver med, fortsett når du er rolig igjen. Er du ute, så kan du trygt ignorere signalene og puste rolig. Deter også lettere å glemme angsten om man er distrahert av noe annet :)
Dette pleier å hjelpe meg veldig i allefall :)

Kjelli123
Forandre på ting i livet
feb 23 2013 - 18:59
Tenker også at man må forandre på ting i livet. Angsten er vel et utrykk for at ting ikke er som det skal være, at ting ikke er helt på stell.
Noen som har erfaringer med dette? Hvor begynner man? Er ikke helt lett å se...

Forgetful
Hei
mars 3 2013 - 21:12