
Adrenalin rush rett før innsovning
Forfatter
Melding

frogstuff
Adrenalin rush rett før innsovning
april 16 2019 - 20:53
Når jeg legger meg om kvelden, rett før jeg faller i søvn (våken tilstand) kommer det et voldsomt sug i magen og opp i brystet, pulsen stiger brått og jeg blir lys våken. Litt samme følelse som om man kikker utenfor et stup. Skikkelig skremmende og ekkelt. Dette gjentar seg mange ganger utover natten, så søvnen uteblir i sin helhet. Dette har vedvart i ca 14 dager.
Det hører med til historien at jeg de siste månedene har vært mye sliten, svimmel på dagtid, skjelving i begge hender, leamus flere steder i kroppen og mye hodepine. Har også mye prikkinger i venstre hånd og tær samt en del verking og stive muskler. Har vært hos lege og tatt div blodprøver, borrelia osv, MR av hodet, undersøkelse hos nevrolog, og alle prøver er normale.
Forøvrig er jeg 41 år, normal vekt og ikke tidligere plaget av spesielle sykdommer.
Noen som kjenner seg igjen eller har en forklaring på hva dette skyldes?

Anxiety83
Re: Adrenalin rush rett før innsovning
april 17 2019 - 03:25

Pinnsvinet
Soving
april 17 2019 - 22:01

Pinnsvinet
Soving
april 17 2019 - 22:01

frogstuff
Re: Adrenalin rush rett før innsovning
mai 27 2019 - 23:17
Jeg vil bare oppdatere dere og fortelle at søvnproblemene mine er borte, har sovet normalt i et par uker nå. Jeg var i en periode besatt av å lese om sykdommer, og det gjorde meg syk, eller sykere enn nødvendig. Mitt tips er å ikke Google sykdommer, men heller spørre legen og stole på de svarene man får.
Noe annet som hjelper er å ta innover seg at man kan ikke kontrollere sin egen skjebne i forhold til sykdommer. Lev i nuet og vær lykkelig.

Limbeck77
Re: Adrenalin rush rett før innsovning
mai 27 2019 - 23:56

Petter84
.
mai 28 2019 - 00:03

MakkiB75
Re: Adrenalin rush rett før innsovning
jan 4 2022 - 18:22
Hører med til min historie at jeg har vært dårlig i 3mnd og ikke funnet ut noe ennå.. så jeg har vært/er veldig bekymret.