Forum

På Sidetmedord.no kan du dele tanker og følelser med andre brukere eller våre ansatte veiledere. Bruk forum og vennetjeneste for å utveksle erfaringer og meninger med andre brukere, eller send en melding anonymt til oss og få svar innen 24 timer. 

Logg inn

 
  • Ny? Du som skriver til oss er helt anonym, og vi som jobber med tjenesten har taushetsplikt.

Han døde så altfor tidlig

Du må være logget inn for å skrive i forumene.

Logg inn Ny bruker

Forfatter
Melding
Avatar

Han døde så altfor tidlig

april 16 2018 - 06:29
Han døde så altfor tidlig. Eg reagerer på denne frasen som ofte blir brukt ved dødsfall. Nå i dag ved Jon Michelet sin bortgang. Eg vil heller si så flott att han blei 73 år. Det er ingen selvfølge å bli 73 år, mange dør før 25 år og enda fler før 50 år. I den sammenheng syns jeg det er feil å si Døde så altfor tidlig.
Avatar

Jon Michelet

april 16 2018 - 07:24
Han fekk utretta mykje i si tid. Eit fullt liv kan ein godt seie.
Avatar

Enig

april 16 2018 - 15:43
Enig morgenfugl
Avatar

Enig

mai 27 2018 - 22:18
Enig, Karfrasogn. Det er mange sånne strofer som går igjen i media som jeg syns blir brukt litt for ofte og upresist. Når du blir 73 år, vil jeg si at "han døde så alt for ung" er å strekke det litt langt, selv om man selvfølgelig skulle ønske at han kunne levd lenger! For å filosofere litt rundt strofen: Når syns du man er for gammel til at "Han døde så alt for ung" passer?
Til forsiden