|
NenyaAlida
|
Mat som erstatning for hva??
23. oktober 2011 18:00:43
Lurte litt på om det var flere som var i samme situasjon som meg. Jeg er glad i mat, litt for mye desverre. Jeg er ingen lettvekter.
Men det som jeg synes er mest vanskelig er at hvis jeg har "dumme" perioder så spiser jeg.. alt fra "vanlig" mat til sjokolade og annet graps. Det er en evig ond sirkel. Jeg synes det er kjipt å være tykk, så prøver jeg å begrense spising å få igang litt trening. Men så skjærer d seg igjen å så er det på ann igjen med spising.. er det noen som har noen råd om hva jeg kan gjøre for å bli kvitt matlysten så å si???
|
|
Adventure
|
Re: Mat som erstatning for hva??
25. oktober 2011 15:12:44
Tror kanskje jeg kan kjenne meg litt igjen i det du sliter med. Men jeg tror ofte at for folk som sliter psykisk så er det automatisk en trøst å spise. Jeg vet hvertfall med meg selv at jeg ser frem til å "spise" masse snop, er på en måte den eneste lykken jeg har i livet. Så jeg personlig tror det beste er å jobbe med psyken og bli bedre fornøyd med seg selv...da tror jeg overspisinga etterhvert vil gi seg, men det er nå bare mine tanker
|
|
justhuman
|
Re: Mat som erstatning for hva??
18. november 2011 00:02:06
jeg er ei lita jente, ligger nært å være undervektig, utrolig nok! for kjenner meg igjen en del av det du skriver, når jeg har en dårlig dag eller en dårlig periode spiser jeg, jeg spiser det messte jeg kommer over ommentrent, har vi ingenting i skapet så går jeg på butikken og kjøper snop!
men så lenge jeg klarer å ha psyken i balanse spiser jeg normalt samt at jeg trener flere ganger i uka.. Startet med å lese ei bok som heter "opptur". den handler vell mest om å lykkes i arbeidslivet, men linja mellom arbeid- og privatlivet er så hårfin for å kunne lykkes, han snakker masse om hvordan tenke positivt og hvordan snu negative ting over til positive ting, en bok jeg absolutt annbefaler for alle og en hver!
Lykke til
|