|
Forfatter
|
Melding
|
| |
|
Nataliee
|
Misfornøyd med utseendet
12. oktober 2011 18:19:22
Ting er så kjipt. Jeg føler meg så ræva stygg. Eller normal kjedelig, så ingen legger merke til meg. Er jeg kanskje bittelitt fornøyd med meg selv, så med en gang jeg ser en annen pen jente sklir jeg rett i bånn og føler alt er rart, stygt og kjedelig. Det tar så mye energi fra men, at jeg blir så slapp og orker ingenting. Tenker at jeg må tren masse, gjøre noe med håret, ta ansikts og kroppsbehandlinger og kjøpe nye klær. Men sånn har jeg hatt det i årevis. Har ikke råd til alt det, og trening kommer jeg aldri i gang med
|
| |
|
Liinnj1234
|
Re: Misfornøyd med utseendet
12. oktober 2011 18:29:25
Skjlønner utrolig hva du mener...har det akkurat på samma måte..
når jeg ser yngre pene, jenter på gata...eller venniner fra søstra mi.
hun ser så vellykket ut og utrolig skjønnhet...
kjenner til følelsen av å føle seg så stygg som bare det,...når man går ut blant folk,.....
-føler seg så mislykka, og mindre pen....
men man må bare jobbe med seg selv.....prøver å kjøpe produkter som er bra,...og kjøpe nødvendige klær.
Mn det gjorde litt susen ved å farge håret...anbefaler å bruke litt penger på det...kanksje litt forandring...selv om det er utrolig dyrt.
|
| |
|
Nataliee
|
Re: Misfornøyd med utseendet
12. oktober 2011 19:19:38
Blir så sliten av det. Tenkte jeg skulle gå ned å kjøpe en farge nå. Det beste hadde vært trening, men tar tid og en må komme i gang.
|
| |
|
Liinnj1234
|
Re: Misfornøyd med utseendet
12. oktober 2011 19:48:42
Ja det er utrolig å komme i gang med jogging...lettest å sitte i soffan..tror alle kan kjenne på den.Nå er jeg ikke akkurat så tykk kan man si'. sliter heler med å legge på meg... og er redd for å blit for tynn....men har med at jeg går så fort ned og forbrenner på en dag....hvis jeg går ut en tur....og spiser lite..har lite matlyst..
men er pga jeg ikke kan lage/er så flink og fordi det blir oftest enkel mat på hybelen...pga dårlig råd...hadde jeg bare vært rik og hatt råd til gode steker og biffer...
men det er jo svindyrt alt sammens!! prøver å være bevisst på prisene i butikken.
leie, og + at man skal ha råd til klær!!, ja jeg også har lyst på klær, har brent i vei noen penger...
-men om man unnser seg litt, må jo gå an. hadde aldri farga det før... og følte meg mer ny..
når det gjelder treninga kan du jo høre musikk mens du jogger..men tredemølle koster også..om man kan være inne...eller treningsstudio?når man har først kommet igag så er det godt etterpå..og man får mer energi og blir mere glad..men vet hvordan det er når man er deprimert...da er alt så tungt.
vi som ikke er i arbeid, er litt synd at vi må leve på nav-penger..til vi får ordentlig arbeid..kjenner på selv at jeg skulle så gjerne ha tjent masse, som andre i vanlig arbeid.
Man kan ikke kjøpe ene og andre ( håper bare på en gang jeg bli lotto-milionær.
tok for noen dager sidn hos friøsrn. som ble svært dyrt..menmen.
|
| |
|
NenyaAlida
|
Re: Misfornøyd med utseendet
23. oktober 2011 18:38:28
Er jo noen dager siden du la ut dette innlegget, men jeg er ny her å las det nå...
Kjenner meg igjen i det å føle seg kjedelig og stygg.. Jeg kjenner også at selvtiliten min synker når en ser alle de smekre vakre damene rundt forbi. Men.. det er alltid ett men... av og til må man bare prøve å løfte hodet å tenke positvit om seg selv.. det er for all del ikke lett.. men det går. Litt etter litt. Det blir nevnt å farge håret.. det er en fin forandring. Bare bli litt ny. Noe som jeg av og til gjør.. selv om det kanske høres dumt ut... er å stille meg på badet å sminke meg å fikse håret... ta på noen klær som jeg ikke går med til vanlig.. det funker av og til å bare stæsje seg opp litt for moro på en vanlig tirsdag. Trenger ikke å gå ut, bare se seg selv i speilet å tenke: Ja,ja.. ikke så verst!! 
Det med selvtilit er ikke en enkel sak.. etter 7 år med hjelp til forskjellige ting så vet en jo at det er en lang prosess dette med å snu tankemønstre.. men... det går ann!!!
|
| |
|
Ponderas
|
Re: Misfornøyd med utseendet
26. oktober 2011 14:25:47
Hvordan du ser deg, er ikke hvordan andre ser deg.
Kle deg i ordentlige klær, som ikke lukter, er hele, og ser ordentlige ut.
Pass på du ikke har buser som titter frem, fullt av rester av nattens-søvn i øyekroken.
Ånde som en komposthaug, dårlig tannhygiene, ille kroppslukt, ikke fedt hår.
Klarer du å unngå disse tingene, + andre åpenbare, enkle ting som feks illeluktende sokker.. Så har det ingenting å si hvordan du ser ut.. Så lenge du er grei og hyggelig vil folk du snakker med like deg.
Vi ser selv folk som ser bedre ut en oss stadig, i allefall i store byer. ser stadig personer jeg syntes ser bedre ut en meg, mer veltrent, finere klær etc..
Men det betyr ikke de er bedre, det betyr de har andre fokus i livet sitt.. andre jobber, andre forutsettninger..
Jobb med det du har, folk liker deg om du er deg selv.
|
| |
|
VikingKing
|
Re: Misfornøyd med utseendet
28. oktober 2011 01:28:12
Perfekt svar Ponderas.Kunne ikke sagt det bedre selv! Det gjelder å bruke sunn fornuft ikke minst.
|